Cloud

Informace pro rodiče

Img

Vše na jednom místě...

Co děti do školky potřebují?

 • img
  img
  Lahvička na vodu

  Měly by mít vlastní lahvičku, kterou umí otevřít a zavřít. Pokud ji nemají nebo zapomenou, dostanou balenou vodu za 20Kč, kterou je třeba uhradit následující den v kanceláři školky.

 • img
  img
  Přezůvky do třídy

  Je nutné mít vhodné přezůvky s plnou patou. "Crocs", pantofle či žabky nejsou vhodné z důvodu bezpečnosti. Je ideální, pokud si je dítě umí samo svléci a obout. Pokud budou přezůvky malé nebo poškozené, školka Vás informuje.

 • img
  img
  Oblečení a obuv na ven

  Dle počasí a období. Prší? Nepromokavé kalhoty. Zima? Zateplené a nepromokavé. Dívky v šatech by měly mít náhradní oblečení na hraní venku, aby si nezašpinily šaty.

 • img
  img
  Náhradní oblečení

  Pro nečekané nehody jako polití. Množství upravte dle potřeb dítěte. Pokud dítě přechází z plenek na nočník, je dobré mít více náhradního oblečení. Po nehodě Vám učitelé vrátí špinavé oblečení v sáčku. Dokonce i starší děti by měly mít náhradní oblečení, jelikož se často pracuje s různými materiály.

 • img
  img
  Pyžamo a hračky na spaní

  Pokud děti po obědě spí, měly by mít své pyžamo a oblíbenou hračku na spaní. V případě specifických potřeb je dobré domluvit se s učiteli.

 • img
  img
  A co dalšího?

  Kočárky, koloběžky, kola či odrážedla je možno na požádání nechat v školní kočárkárně.

 • img img

  Monthly Billing Chart (95 KB)

  imgdownload

Kvalitní jídlo pro vaše děti!

Stravování v TETTY

Děti v rámci programu učíme správnému stolování. Ranní svačinu dostávají mezi 9:30-10:00 v závislosti na svém programu ve třídě. Ve 12h máme oběd a kolem 14:30 odpolední svačinu. Pokud počasí dovolí, svačíme venku na terase!
Od srpna 2022 máme nového dodavatele, který nám každý den dodává čerstvě připravené a vařené jídlo.
Jídelníček je pro rodiče k dispozici v aplikaci Twigsee.
Dodavatel nabízí kvalitní jídlo, skvělou komunikaci a vaří pouze z čerstvých surovin. Má výborné hodnocení od odběratelů i od hygieniků a HACCP auditu a už i my s ním máme skvělé zkušenosti.
Jídlo je vařeno v Hostivici u Prahy a dodáváno v samoohřevných boxech, které udržují teplotu jídla.
Dodavatel zvládá i dietní a kombinované obědy, jen svačiny jsou limitované. Na naši žádost dodavatel nyní nabízí čerstvé pečivo a kváskový chléb z řemeslné pekárny.

Ovoce

Zelenina

Pitný režim

TWIGSEE

Komunikace s rodiči

Co je Twigsee:

 • Umožňuje sdílení důležitých i provozních informací ze života školky, tříd i dětí.
 • Přináší výhodu obousměrné komunikace: rodiče mohou informovat o změnách v kontaktních informacích nebo omlouvat dítě přímo v aplikaci.
 • Podporuje sdílení informací s více členy rodiny, takže prarodiče a další členové rodiny mohou sledovat novinky a fotografie.

Jak začít s Twigsee:

 • Stáhněte si aplikaci z Google Play nebo AppStore.
 • Počátkem nového školního roku obdržíte zvací e-mail s instrukcemi pro přihlášení a výběr hesla.
 • Po přihlášení uvidíte informace a fotky ze třídy vašeho dítěte.

Další kontakty:

Přestože je hlavním komunikačním kanálem Twigsee, stále jsme vám k dispozici osobně, e-mailem či telefonicky. Bezpečnost vašich dětí a jejich dat je pro nás prioritou.

Rodiče obdrží slovní hodnocení svého dítěte na konci obou pololetí (leden, červen). Toto hodnocení je dostupné také v digitální podobě na Twigsee.

Obsah:

 • Hodnocení obsahuje informace o pokrocích dítěte v různých oblastech vývoje, včetně předmatematických dovedností, slovní zásoby, sociální oblasti a dalších.

 

Plán:

 • V hodnocení se také zdůrazňuje, jakým směrem se bude dále vývoj dítěte ubírat a jaké jsou jeho potenciály v jednotlivých oblastech.

Portfolia jsou soubory dokumentující vývoj a postup dítěte během školního roku. Obsahují pracovní listy, výkresy a další materiály, které odrážejí pokroky a schopnosti dítěte.

Konzultace:

 • Rodiče mají možnost procházet portfolio svého dítěte během osobních nebo online konzultací na konci listopadu, března a května.

 

Dostupnost: 

 • Prohlížení portfolií je dobrovolné a lze do něj nahlédnout po dohodě s třídním učitelem nebo školkovou kanceláří.

 

Dlouhodobý nástroj: 

 • Každé dítě má své vlastní portfolio, které roste s ním po celou dobu docházky do TETTY.

Jsme akční parta!

Mimoškolní aktivity

Doprava: Zajištění bezpečné a pohodlné dopravy pro děti je prioritou. V Praze využívají MHD, což je také dobrým způsobem, jak děti učit samostatnosti a orientaci ve městě. Mimo Prahu pak jezdíme školkovými auty nebo autobusy od ověřené společnosti.

Výchova k zdravému životnímu stylu: Program je určen pro předškoláky ze třídy Kosatek. Snaží se děti informovat o různých rizicích a naučit je, jak se jim vyvarovat. Program je rozdělen do bloků, což umožňuje systematickou a postupnou výuku. Používání pohádek a příběhů jako výukových pomůcek pomáhá dětem lépe chápat a identifikovat se s probíranými tématy.

Mimoškolní
aktivity

Knihovna

Čtení je klíčové pro rozvoj jazykových dovedností, a tímto způsobem školka motivuje děti k pravidelnému čtení. Nabídka knih v různých jazycích rozšiřuje horizonty dětí a připravuje je na multikulturní svět. Knihy si děti mohou půjčovat domů.

Sport

Tyto kurzy, jako jsou například lední bruslení nebo inline bruslení, jsou navrženy tak, aby během jednoho týdne intenzivního výcviku si děti osvojily základní techniky nebo zdokonalily své již existující dovednosti. Kurzy vždy vede tým profesionálních trenérů. Pro většinu kurzů je možné si půjčit potřebné vybavení.

Kroužky

Každý rok nabízíme širokou škálu odpoledních zájmových kroužků pro děti různých věkových kategorií. Jedná se o kroužky sportovní, vědecké, hudební, vzdělávací i umělecké. Dbáme na vysokou kvalitu kroužků a lektorů.

Výlety

Výlety jsou navrženy tak, aby co nejvíce odpovídaly probíraným tématům ve školce, čímž se stávají atraktivním a vzdělávacím doplňkem k běžným hodinám. Informace o plánovaných výletech jsou vždy k dispozici na Twigsee.

Školka v přírodě

Na školku v přírodě jezdí děti ze třídy Žraloků a Kosatek každý rok koncem května (pondělí - pátek).

Univerzita

Malá technická univerzita! Děti mají možnost naučit se základní technické dovednosti a principy hrou a praxí. Děti si vyzkouší, jaké je to být elektrikářem či stavitelem mostů, dozví se, co je ropa nebo si postaví vlastní model čističky odpadních vod.

Noc

Kromě vzdělávacího aspektu jsou tyto pyžámkové noci také příležitostí pro děti k sociálnímu začlenění a posílení vztahů s vrstevníky. Pyžámkové noci mohou sloužit jako "zkouška" pro děti před delšími pobyty mimo domov, jako je školka v přírodě.

Cloud

A to není vše

Služby pro rodiče

 • Vyšetření se koná přímo v prostorách školky, což dětem poskytuje komfortní a známé prostředí.
 • Externí odborníci: Spolupracujeme s profesionálními logopedy a foniatry, kteří mají bohaté zkušenosti v oboru.
 • Výstupní zpráva: Logopedická prevence probíhá na podzim s následným vyhodnocením a poskytnutím zprávy pro rodiče. Zpráva může obsahovat doporučení pro další péči a kroky.
 • Hrazena pojišťovnou: Pro rodiče je výhodné, že náklady na vyšetření pokryje zdravotní pojišťovna.
 • Pro děti od 2,5 roku: Testování je určeno pro mladší děti a je dostupné i pro děti mimo školku.
 • Výstupní zpráva: Zpráva z testování může být nápomocná při výběru budoucí základní školy pro dítě.
 • Známé prostředí: Testování probíhá přímo ve školce, aby se minimalizoval stres z neznámého prostředí a děti dosahovaly co nejlepších výsledků.
 • Přínos pro náročnější školy: Zpráva může být užitečná jako příloha přihlášky k základním školám s vyššími nároky na přijetí.
 • Pravidelné návštěvy: Mirka přichází každý měsíc a má zkušenosti se stříháním vlasů dětí všech věkových kategorií.
 • Informace o termínech: Informaci o přesných termínech najdete vždy s předstihem v aplikaci Twigsee.
 • Komunikace s manažerkou: Pokud mají rodiče zájem o stříhání, mohou kontaktovat manažerku Terezku a poskytnout podrobnosti o požadovaném účesu či střihu.
 • Platba za službu: Cena za stříhání se odvíjí od času stráveného stříháním, a určuje ji přímo Mirka.

Jak to u nás chodí?

Provoz školky

Školka TETTY vítá děti každý všední den, od pondělí do pátku, v čase od 7:30 do 17:00.

Výukový program se každý den rozbíhá v 9:00. 

Vážíme si spolupráce rodičů a oceňujeme, pokud respektují tento časový harmonogram ve prospěch všech dětí a napomáhají tak plynulému průběhu výuky. V tento čas by mělo být dítě již převlečené, přivítané s kamarády ve třídě a připravené zapojit se do ranního kroužku. Ranní kroužek nám slouží nejen jako rituál, ale také jako důležitý výchovný prvek v našem programu. Pro děti je velmi přínosné, aby se kroužku každý den účastnily, pokud možno nerušeně.